CZERŃ I BIEL

Czarno białe mieszkanie – pomysł na aranżację wnętrz

Mieszkanie niczym ze starego zdjęcia, czyli urządzone w dwóch kolorach, czarnym i białym, to doskonała propozycja dla osób, które lubią schludne, lecz niebanalne wnętrza. Jak urządzić czarno-białe mieszkanie? A co z innymi kolorami? Oto odpowiedzi na te i inne pytania!

Czerń i biel – jaki styl najbardziej pasuje?

Kontrast czerni i bieli od razu kojarzy nam się z nowoczesnymi surowymi wnętrzami. Dlatego też kolorystka taka najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu, gdzie meble i takie elementy jak drzwi wewnętrzne są utrzymane w klimacie minimalizmu lub w prostym stylu skandynawskim. Jednakże, wbrew pozorom taka kolorystyka doskonale pasuje do klasycznych, szczególnie rustykalnych mebli i elementów wystroju.

Najpopularniejsze zestawienia kolorystyczne

W monochromatycznych mieszkaniach dominuje kilka sposobów na aranżacje elementów białych i czarnych. Najpopularniejszym z nich jest zestawienie białego koloru ścian z czarnymi meblami i czarno-białymi dodatkami jak grafiki, wazony, dywany. Biały kolor ścian czasami jest przełamywany takimi elementami jak proste drzwi wewnętrzne w kolorze czarnym. Kolejnym popularnym, nieco bardziej odważniejszym rozwiązaniem są wnętrza, gdzie fragmenty ścian lub jedna cała są pomalowane na czarno, gdy pozostałe są utrzymane w białej kolorystyce. Ostatnim popularnym połączeniem kolorów, najlepiej sprawdzającym się w dużych przestronnych wnętrzach i w sypialniach, jest połączenie czarnych ścian z białymi meblami i dodatkami. To, czy we wnętrzu powinna dominować biel czy czerń powinno być uzależnione od przeznaczenia danego pomieszczenia i tego jak wiele światła będziemy w nim potrzebować. Jasne pomieszczenia będą lepsze do wykonywania różnych aktywności, zaś te z dominującą czernią pozwolą nam lepiej się zrelaksować.

REKLAMA:

kreatywnedziecko.eu

Twoje dziecko się nudzi? Szukasz pomysłu na kreatywną zabawkę? Może artykuły szkolne lub plastyczne? Sprawdź najlepszy sklep: kreatywnedziecko.eu

Dodatki w innych kolorach

Dwukolorowy wystrój, choć bardzo elegancki i interesujący, może być odbierany jako nieco monotonny i przygnębiający. Aby nieco urozmaicić go i rozweselić warto uzupełnić takie wnętrze o minimalistyczne dodatki w żywych kolorach. Mogą być to wazony, poduszki na kanapie czy lampy. Innym rozwiązaniem jest zachowanie takich elementów jak drzwi wewnętrzne, podłogi czy dodatki w kolorze naturalnego drewna oraz ustawienie żywych, zielonych kwiatów.